Eskitme Yıkama

Eskitme Yıkama

1970 yıllarında bulunan ve bu arada yeni bir endüstrisinde doğmasına sebep olan denim yıkama yönteminin bu günlerinde de halen önemli bir sanayi dalı olduğunu ve herkes tarafından hala kullanılır halde olduğu görülmektedir. Ponza taşlarının yıkama proseslerine girmesi ile birlikte gelişmiş ve son olarak pamuklu kumaşlar için geliştirilen eskitme yıkama kullanımıyla yeni bir boyut kazanarak yeni teknikler elde edilerek eskitme yıkama tekniği ile yıkama gerçekleştirilmektedir. Uygulandığı bölgeyi kullanımdan dolayı yıpranmış görünümü vermeyi sağlayan işlem tam olarak eskitme yıkama olarak da tabir edilmektedir. Pantolonlarda genellikle paçalarda cep ağızlarında bu uygulama yapılarak eskitme yıkama olarak yapılmaktadır.

Eskitme yıkama uygulaması denim mamul ham madde döneminde gerçekleştirildiğinde daha sağlıklı sonuçlar elde edilmektedir. Eskitme yıkama gerçek aşındırıcı taşları içeren tekstil üretim sürecinden oluşmaktadır. Terin buharlaşarak havaya karışmasını sağladığı için sıklıkla tercih edilen bir durum olarak bilinmektedir. Sıcaklık ve metal iyonlarının düzeyleri gibi faktörleri kontrol altında tutarak uygulamayı daha sağlıklı hale getirmekteyiz. Elyafın yıkanmasında kullanılan asit enzimler artık pamuklu mamül yıkamalarının çoğunda kullanıldığı da bilinmektedir. Yumuşaklık özelliği kazandırmak için sadece yumuşatıcılarla yapılan bir yıkama çeşidi olduğunu basit bir şekilde anlatılabilmektedir. Daha canlı ve yıpranmamış jean elde edilmesi için enzimlerin kullanıldığı yıkama prosesleri büyük önem taşımaktadır. Böylece denim ürünlerin eskitme yıkama sayesinde de ömrü de artacağı için kullanımı hem çok daha rahat olacak hem de uzun süre kullanabileceksiniz.

Eskitme yıkama ile hem eskimiş havası veren etkiler hem de moda olan yıkama etkileri elde edilebilmektedir. Kolay yıkanır ve düşük nem çekme özelliği nedeniyle çabuk kuruması göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Eskitme yıkama işlemi terin buharlaşarak havaya karışmasını sağladığı için yaz döneminde çok fazla tercih edilen ürünlerden biri olmaktadır. Elyafın yıkanmasında kullanılan asit enzimler artık pamuklu mamül yıkamalarının çoğunda kullanıldığı da söylemek mümkün olmaktadır. Yumuşaklık özelliği kazandırmak için sadece yumuşatıcılarla yapılan bir yıkama çeşidi olduğunu basit bir şekilde anlatımı gerçekleştirilebilmektedir. Bu yıkama sistemi sayesinde hem eskimiş havası veren etkiler hem de moda olan yıkama etkileri elde edilmiş olmaktadır.

WhatsApp Destek

0549 550 82 41

Whatsapp üzerinden yetkili ekibimizden destek alabilirsiniz.

Teklif ve Detaylı Bilgi :

Ürünler ilgili bilgi ve teklif almak için  formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz

Translate »