Pistole Sprey

Pistole Sprey

Pistole Sprey ile modelciliğe yeni başlayanların ya da modellerini fırça ile boyayanların belki de en merak ettikleri konu Pistole Sprey ile boyama buna bağlantılı olarak da pistoleyi besleyecek hava kaynağının kullanımının daha doğru olmasıdır. Okuyacağınız yazı bu konularda genel bilgiler aktarmak için derlenmiş ve doğru bilgiler içeren yazıdan oluşmaktadır.

Zamanla pistole kullanarak model boyama ile ilgili tüm alanları kaplayacak bir yazı dizisi halinde geleceğini ummaktayız. Öncelikle pistoleye boyayı atacak gücü veren basınçlı havayı nereden bulacağımızı inleyerek yazımıza başlayabiliriz. Diyelim ki bir Pistole Sprey sahibi oldunuz. Ne yazık ki pistolenin çalışmak için basınçlı havaya ihtiyacı olacağını söylemek gerekmektedir. Pistole Sprey kullananların en çok tercih ettiği hava kaynağı kuşkusuz kompresörlerden oluşmaktadır. Modelci özellikle Pistole Sprey için üretilmiş bir kompresör tercih edebileceği gibi küçük boy bir endüstriyel kompresör de yapacağınız işlemlere kullanacağınız alana göre değişiklik göstermektedir.

Fiyatları beygir gücü ile oranlarsanız endüstriyel kompresörlerde aynı paraya daha çok beygir gücü ve depo kapasitesi satın aldığınızı rahatlıkla gözlemleyebileceksiniz. Ancak bunun bedeli daha gürültülü ve daha çabuk ısınmaya meyilli olduğundan dolayı pek tercih edilen bir durum olmadığını söylemek isterim. Çoğu endüstriyel kompresörün bir hava tankı ve basınç rölesi bulunmaktadır. Tanktaki hava basıncı belli bir seviyenin altına düştüğünde motoru çalıştırır ve arzulanan seviyeye geldiğinde durdurarak motoru pasif hale getirmektedir.

Pistole Sprey için üretilen kompresörlere göre daha büyük hava tanklarına sahip olduklarından küçük kardeşlerinden daha seyrek çalışmaları var olmaktadır. Yalıtımlı bir kutu yapma fikri akla gelse de motor çok daha çabuk ısınacağından pek önerilen bir yöntem değildir, zaten işe yaradığı da pek söylemek doğru olmaz. Pistole Spreyiçin özel olarak üretilen kompresörler çok daha sessizdir ve genel kanıya göre daha az ısındıkları için biz bu tür psitole spreyler kullanmaktayız.

WhatsApp Destek

0549 550 82 41

Whatsapp üzerinden yetkili ekibimizden destek alabilirsiniz.

Teklif ve Detaylı Bilgi :

Ürünler ilgili bilgi ve teklif almak için  formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz

Translate »