Trikoda Yıkama

Trikoda yıkama

Trikoda Yıkama yenilikleri yıkanabilen kumaşlarda en kolay temizleme tekniği sabun, deterjan ve su gibi maddelerle uygulanan yıkama işlemidir. Yün ve ipekli kumaşlardan yapılmış eşyaların temizliği özel ilaçlarla itina ile yapılmalıdır. Trikoda Yıkama yenilikleri ipekten yapılmış olanlar ise dokuma apresini, rengini ve parlaklığını yıkama sırasında kaybederek eşya, kullanılamaz duruma gelmektedir. Ayrıca bu kumaşlar diğerlerine göre daha pahalıdır. Trikoda Yıkama yenilikleri yıkamaya elverişli olmayan nazik ve pahalı kumaşların uzun ömürlü olması için kumaşların apre, renk ve kalitesini bozmayan kimyasal maddelerle özel makineler kullanarak temizleme işlem ve tekniğine triko yıkama denir. Mağazalardan satın alınan tekstil ürünleri, talimatlarına uygun temizlenmediği zaman kumaş özelliğinde tekrar düzeltilemeyecek bozulmalar meydana gelir.

Bu durum aynı zamanda işletme için itibar kaybına neden olur. Trikoda Yıkamayenilikleri maddi ve manevi bu tür zararlara uğramamak için, tekstil ürünlerinin üzerine üretici firmalar tarafından konan etiketleri iyi tanımak ve işaretler hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bu tür işaretlere dikkat edilmemesi sonucu tüketici ve ilgili firmalar, müşteri ve işletmeler arasında uyuşmazlıklar çıkmaktadır. Trikoda Yıkama yenilikleri bu tür olumsuzlukları ortadan kaldırmak için ürünlerle ilgili kullanma kılavuzları ve özel işaretler incelenmeli ve ona göre işlem yapılmalıdır. Trikoda Yıkama yenilikleri renklerine göre gruplandırılmalıdır.

Hiçbir zaman açık renk eşya ile koyu renk, aynı cinsten olsa bile bir arada temizlenmemelidir. Açık renk eşyalar, daima yeni ilaçla temizlenmelidir. Koyu renk eşyalar ise, birkaç kez kullanılmış ama iyi damıtılıp filtre edilmiş ilaçla temizlenmelidir. Mümkün olduğu kadar yakın renkler, aynı kazanda temizlenmelidir. İpek bir bluz ile yünlü kazak aynı renk de olsa bir arada temizlenmemelidir. Çünkü kazaktan dökülebilecek tüyler bluza yapışacak veya farklı ısıda, farklı ilaçla temizlenmesi gerekecektir. Dış giysiler veya ipek bluz organize eşya, aynı yere konmamalıdır.

Trikoda yıkama

Az kirli eşyalar, daha kısa sürede ve düşük ısıda temizleneceğinden, diğer kirli eşyanın süresi kadar kazanda tutmak zaman, enerji ve cihazların değer kaybı bakımından müesseseye yük getirecektir. Ayrıca, az kirli eşya bir işlemde temizlenebilir. Kirli eşyaya farklı işlem gerekebilir. Görevli kişi bütün bunları dikkate alarak işlemlerini yapmalıdır.

WhatsApp Destek

0549 550 82 41

Whatsapp üzerinden yetkili ekibimizden destek alabilirsiniz.

Teklif ve Detaylı Bilgi :

Ürünler ilgili bilgi ve teklif almak için  formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz

Translate »