Parça Boya Yıkama

Parça Boya Yıkama

Parça boya yıkama genel olarak iki çeşit boyama sistemidir. Birincisi antik parça boya yıkama işleminden geçmektedir. Tekstil ürünlerine eskitilmiş kullanılmış efekt elde etmek için uygulanan basit ve hızlı bir teknik olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. En önemli ve belirleyici özellikleri ise ekolojik bir yapıya sahip olmasıdır. Ayrıca yıkama haslığı akar boya işlemlerine nazaran daha yüksek dozda olmasıdır. Kuru ve yaş sürtme haslıkları ise akar boya işlemlerine karşı daha yüksek dozda olmasıdır.

 

Sökülüp tekrar boyanabilme özelliği ise en belirgin özelliği olup antik parça boya yıkama işlemi en büyük tercihlerinden biri olmayı başarmıştır. Parça boya yıkama işlemi sonrası yapılan enzim uygulamasıyla çok güzel eskitilmiş bir efekt alarak dilediğiniz görünüme rahatlıkla, hızlı bir şekilde kavuşmuş olacaksınız. Parça boya yıkamanın ikinci çeşidi ise reaktif parça boya yıkama olarak da bilinmektedir. Bu boyama metodunda kullanılan boyar maddeler üç ayrı sıcaklık değerinde uygulanarak parça boya yıkama işlemi gerçekleştirilmektedir. Sıcak boyama 80 ile 85 derece arasında gerçekleştirilmektedir. Orta sıcaklık da boyama ise 40 ile 60 derece arasında gerçekleştirilmektedir. Soğuk boyama işlemi ise 30 ile 40 derece arasında gerçekleştirilmektedir. Reaktif parça boya yıkama da genellikle sıcak boya gruplarında tercih edilmektedir. Bunun sebebi dikişten dolayı kalın yerler de boya çekiminin 85 derece civarlarında çok daha kaliteli ve iyi bir sonuç elde edildiğindendir. Reaktif boyama renkler daha canlı ve parlak olmasıyla birlikte haslıkla genel yapıları itibariyle 4 ila 5 civarında değişiklik göstermektedir.

 

Aşırı yıkama yapılmadığından efekt gerçekleşmemektedir. Efekt gerçekleşmediği için asıl elde edilmesi istenilen renk ortaya çıkmaktadır. Parça boya yıkama da en sağlık yıkama tekniği olarak öngörülen reaktif uygulamalardan geçmektedir. Bu işlem genel olarak bu şekilde olup iki ayrı uygulama ile gerçekleştirilerek yapılmaktadır. Bu boyama metodunda kullanılan boyar maddeler üç ayrı sıcaklık değerinde uygulanarak işlem gerçekleştirilmektedir. Sıcak boyama 80 ile 85 derece arasında gerçekleştirilmektedir. Orta sıcaklık da boyama ise 40 ile 60 derece arasında gerçekleştirilmektedir. Soğuk boyama işlemi ise 30 ile 40 derece arasında gerçekleştirilmektedir.

WhatsApp Destek

0549 550 82 41

Whatsapp üzerinden yetkili ekibimizden destek alabilirsiniz.

Teklif ve Detaylı Bilgi :

Ürünler ilgili bilgi ve teklif almak için  formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz

Translate »